SLAGBORDSBYRÅ, 1800-talets första hälft.

Målad. Tre lådor samt en utfällbar skiva. Beslag av mässing. Bredd 111. Djup 54. Höjd 79 cm.

Senare målning och beslag. Lås i lådor saknas. Torrsprickor och slitage. Något maskstunget. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK