SKÅP, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Målat och tudelat. Överdel med ett par dörr och bakomliggande hyllplan. Genombrutet spjälat krön. Underdel med tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 120. Djup 53. Höjd 210 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Torrsprickor. Slitage.

Utropspris
15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

264. Ann Edholm, "Medusa i Colmar".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK