Ek, ekfaner och vävd rotting. Skåp/sideboard med tre lådor och skåp med skjutdörrar. Längd 90, djup 35, höjd 70 cm. Spegel med belysning och klädhängare. Lampan med skärm av opak plast från Luxus Vittsjö. Spegel etikettmärkt Fröseke AB Nybrofabriken. 90 x 112 cm.
Ej funktionstestad belysning. Smärre slitage.