1197130
NAKTERHUS, Instumentfabriks AB Lyth, Stockholm, 1900-talets första hälft.
Nakterhus, instumentfabriks ab lyth, stockholm, 1900-talets första hälft.

Nakterhus av mässing och trä. Märkt "INSTR. F. A-B LYTH STOCKHOLM". Höjd ca 130 cm.

Slitage och skador, ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N3
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 15 timmar
3 400
323
358
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (11 bud)
8
7 dec 17:00
3 400 SEK
7 dec 16:07
3 200 SEK
8
7 dec 14:51
3 000 SEK
7 dec 0:37
2 500 SEK
6 dec 12:44
1 700 SEK