Diameter 31 cm, höjd 11 cm, med upplyft hänkel 25 cm. Bär tillverkaren stämpel.
Ytslitage i förgyllning och försilvring. Anlupen. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10