Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1197197
C. TENGSTEDT & SON, KAFFEKANNA, silver, stämplad CT&S, Göteborg 1861.
C. tengstedt & son, kaffekanna, silver, stämplad ct&s, göteborg 1861.

Höjd 24 cm. Vikt 793 g.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar i pipens nederdel.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR