JACOB ÄNGMAN, bestick, 32 st, silver "Rosenholm", GAB, Stockholm 1970-90-tal.
8 st gafflar, längd 17,5 cm
8 st knivar, längd 19,5 cm
8 st bordsskedar, längd 18 cm
6 st teskedar, längd 12 cm
2 smörknivar, längd 16 cm
Total vikt 1318 gram.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.