Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Övrigt
1197395
IKON I KIOTA, S:t Petersburg daterad 1877, Ryssland.
Ikon i kiota, s:t petersburg  daterad 1877, ryssland.

Gudsmoderns beskydd.
Ikon tempera på pannå. Delvis förgylld silverrisa,
Storlek 21x17 cm.
Kiotans storlek 33x28 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
400 EUR