SUPKALKAR, 3 st, silver, av Hans H Unger, Västervik 1838 och Peter Falk, Skara 1796 och Carl P Lampa, Stockholm 1821.

Klockad cuppa på hög fot. Initialer. Höjd 11,5 - 7,5 cm, total vikt 97 gram.

Små bucklor, slitage.

Utropspris
4 000 SEK