TUMLARE, 3 st, silver, av Per W Hanngren, Falun 1805 och otydlig mästarstämpel, Stockholm 1794 och en otydliga stämplar

daterad i gravyren 1751. Diameter 5-6 cm, total vikt 44 gram.

Små bucklor, en lagad bristning.

Utropspris
3 000 SEK