SYLVIA STAVE, kanna, nysilver, CG Hallberg, 1930-tal.
Klotrund kanna av nysilver. Handtag lindat med rotting. Höjd 15 cm.
Smärre slitage. Bucklor på fotringen. Mindre skador på rottingen.