Design Övrigt
1197554
Emil Stejnar
(Österrike, Född 1939)
Emil stejnar, taklampa "snowball / sputnik, 1900-talets mitt/andra hälft.

Emil Stejnar, taklampa "Snowball / Sputnik, 1900-talets mitt/andra hälft.

Mässingstomme med glasdekorationer i grönt och klarglas. Flertal ljuskällor vid klot. Längd ca 150 cm. Diameter ca 120 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N2
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Fraktas ej
Slutpris
22 100
2 197
2 663
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (39 bud)
23 feb 14:27
22 100 SEK
8
23 feb 14:26
21 100 SEK
23 feb 14:26
20 100 SEK
8
23 feb 14:23
19 600 SEK
23 feb 14:23
19 100 SEK