Två små skålar med emaljdekorerade brätten, diameter / bredd ca 7 cm. Stämplade 1000 och 950.
Äggkopp, höjd 6 cm.
Par skålar, diameter ca 11 cm, höjd 4 cm, ostämplat silver.
Skål i blått och turkost med förgylld insida, blad- och blomstermotiv, diameter 10,5 cm,
Skål på rund fot, i botten tre graverade fiskar kring en fågel, diameter 12 cm.
Totalvikt 533 g.
Slitage. De två minsta skålarna med bucklor och en smärre bristning.