Vitemaljerad signerad urtavla med romerska och arabiska siffror inskrivet i postament av marmor, rik dekor av brons, krönande skulptur med putto och fågel, längd 46, höjd ca 48 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Smärre slitage.