Klockor & Ur Bordsur
1197947
BORDSPENDYL, Demeur Louis XVI-stil 1800-talets slut
Bordspendyl, demeur louis xvi-stil 1800-talets slut.

Vitemaljerad signerad urtavla med romerska och arabiska siffror inskrivet i postament av marmor, rik dekor av brons, krönande skulptur med putto och fågel, längd 46, höjd ca 48 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P2
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 205
399
443
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
8
9 dec 21:56
4 205 SEK
9 dec 21:38
4 005 SEK
9 dec 21:38
4 000 SEK
9 dec 16:40
3 500 SEK
9 dec 16:13
3 300 SEK