Möbler Skåp & Byråar
1197981
BYRÅ, Blomstermåla möbelfabrik, 1950-tal.
ByrÅ, blomstermåla möbelfabrik, 1950-tal.

Byrå fanerad med mahogny. Insvängd front, fyra lådor, beslag av mässing. Märkt med etikett på bakstycket: "Blomstermåla 54/ 186". Bredd 70, djup 41, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N5
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 200
209
232
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 dec 15:46
2 200 SEK
3 dec 16:30
2 000 SEK
30 nov 22:32
1 500 SEK