BYRÅ, Blomstermåla möbelfabrik, 1950-tal.

Byrå fanerad med mahogny. Insvängd front, fyra lådor, beslag av mässing. Märkt med etikett på bakstycket: "Blomstermåla 54/ 186". Bredd 70, djup 41, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK