Möbler Stolar
1198011
STOLAR, 8 st, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Stolar, 8 st, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Stolar av lackad björk. Skuren dekor av rocailler och akantus. Balusterformad ryggbricka. Svängda, kopplade ben. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 48 cm, höjd 101 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage. En med lagningar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
8 300
794
888
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
10 dec 18:21
8 300 SEK
10 dec 18:21
8 100 SEK
10 dec 7:35
6 000 SEK
6 dec 1:01
2 200 SEK
5 dec 22:56
2 000 SEK