SKRIN / SCHATULL, omkring år 1800, senare benställning.

Skrin av ek med metallbeslag. Mått inklusive benställning Längd 53, bredd 49, höjd 78 cm. Nyckel finns.

Lagningar och smärre kompletteringar, smärre skador såsom repor, märken, sprickor. Senare benställning.

Utropspris
2 500 SEK