Design Övrigt
1198256
CARL FAGERLUND, taklampa, Lyfa & Orrefors, Danmark, 1970-tal.
Carl fagerlund, taklampa, lyfa & orrefors, danmark, 1970-tal.

Mässingskärm med gjuten kupa i klarglas, tre bakomliggande ljuspunkter. Diameter ca 50 cm, höjd ca 60 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK