Fanerat med teak. Hurts med tre lådor. Bredd 42, djup 72, höjd 60 cm. Bordets med två nedfällbara klaffar á 45 cm. Längd 130, djup 79,5, höjd 73 cm.
Smärre slitage. Märken.