Skänk med två dörrar och bakomliggande hyllor samt skedhylla. Dörrspeglar med listverk. Bredd 102, djup 40, höjd 108 cm. Nyckel finns.
Omarbetat överskåp, med lagningar och kompletteringar. Slitage. Skador såsom torrsprickor och något maskstungen.