SOFFA, Klings möbler, Alingsås, troligen 1930-40-tal.

Helstoppad med tygklädsel och fransar. Svängd form. Plakettmärkt, Klings möbler, Alingsås. Längd 151, bredd 90, sitthöjd ca 42, höjd 79 cm.

Slitage, smärre fläckar, kantband och fransar något lösa.

Utropspris
3 000 SEK