Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1198492
CIGARRETUI, CIGARETTETUI ja GLASÖGONFODRAL, silver, Åbo och Tavastehus 1950-1960-tal.
Cigarretui, cigarettetui ja glasÖgonfodral, silver, Åbo och tavastehus 1950-1960-tal.

Cigarretui för fem cigarrer, invändigt förgyllt, längd 15 cm.
Cigarettetui, invändigt förgyllt, samodorok-teknik, 9,5x8,5 cm.
Glasögonfodral, samodorok-teknik, svart sammetsklädsel, längd 16,5 cm.
Sammanlagd vikt 569 g.

Glasögonfodral med gravering. Helhetsintrycket är gott.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR