Belysning Ljuskronor
1198635
LJUSKRONA, barockstil, omkring 1900-talets mitt.
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor, delvis rökfärgade. För sex ljus, sex ljuspunkter. Diameter 50, höjd 66 cm.

Smärre skador och slitage, lösa delar medföljer. Ej funktionstestad.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
4 200
399
443
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
8 dec 16:55
4 200 SEK
8 dec 16:55
4 200 SEK
8 dec 16:54
4 000 SEK
8 dec 16:54
3 800 SEK
8 dec 16:52
3 600 SEK