BÄGARE, POKAL, SKÅL PÅ FOT, 3 delar, silver.

Bägare CG. Hallberg, 1910, höjd 27 cm, vikt ca 572 gram. Pokalen med hamrad dekor, stämplad 830S, höjd 19 cm, vikt ca 298 gram. Skål på fot, stämplad 830 Moritz Stumpf & Sohn, diameter 27, höjd 17 cm, vikt ca 792 gram. Totalvikt ca 1662 gram.

Slitage, repor, smärre bucklor. Pokalen och skålen med gravyrer.

Utropspris
6 000 SEK