Bestående av:
1 vas med lock, med motiv av figurer, höjd 18 cm.
1 vas med motiv av drake bland växter, höjd 18,5 cm (sprickor).
1 vas omgjord till lampa, dekor i famille rosefärger i mandarindekor av figurer i palatsmiljö, höjd 23,5 cm. (skador).
Slitage, två med skador, ej funktionstestad.