Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Modern svensk konst
1199076
Stellan Mörner
(1896-1979)
Stellan mÖrner, olja på pannå, signerad.

STELLAN MÖRNER, olja på pannå, signerad.

"Mot svart fond". Utförd 1933. 55 x 46 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T22

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Halmstadgruppen 60 år", 1989, kat nr 125.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
14 700
1 391
1 542
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
16 jan 18:53
14 700 SEK
16 jan 18:53
14 200 SEK
16 jan 18:53
11 500 SEK
16 jan 18:53
11 000 SEK
16 jan 18:51
10 500 SEK