ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", servisdelar,
9 st, porslin, 1900-talets andra hälft.
1 gallerskål med fat, 19 x 25 cm.
2 mindre uppläggningsfat, 10 x 10 cm.
2 ljusstakar, 10 cm.
1 djup skål, 21 cm.
1 ytterfoder, 1/1703, 16 cm.
2 cremekoppar med lock.
Smärre slitage. Mindre uppläggningsfat med spricka.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.