SKRIVBYRÅ, tidigt 1800-tal.

SKRIVBYRÅ, tidigt 1800-tal.

Byrå fanerad med mahogny och rotfanerad, tre lådor, varav översta med utfällbar front och bakomliggande mindre lådor. Beslag av mässing. Bredd 107, djup 53, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad. Skador, lagningar och slitage.

Utropspris
2 500 SEK