Möbler Stolar
1199633
KARMSTOLAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Karmstolar, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Målade karmstolar med skuren dekor. Fast stoppad sits, rygg och armlän. Sitthöjd ca 46, höjd ca 88 cm.

Senare målning. Skador, slitage och lagningar, torrsprickor, färgbortfall, förstärkningar. Lös del till klädsel medföljer.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H117
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 9 timmar
888
84
94
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 938 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
6 dec 9:52
888 SEK