Design Möbler
1199673
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, "Ägget", fåtölj, fritz hansen, denmark, 1960-tal.

ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Denmark, 1960-tal.

Snurrbar, på fyrdelad aluminiumfot. Klädsel av skinn, lös dyna. Sitthöjd ca 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Kompletterad med senare dyna. Originaldyna med bristningar medföljer.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H60
Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

20 000
1 899
2 109
Utropspris
35 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
2 dec 9:10
20 000 SEK
2 dec 7:25
14 000 SEK
1 dec 20:22
13 000 SEK
30 nov 12:38
12 000 SEK
28 nov 6:28
10 000 SEK