Möbler Speglar
1199784
SPEGEL, Louis XVI, nordeuropa, omkring år 1800.
Spegel, louis xvi, nordeuropa, omkring år 1800.

Spegel med bronserad och förgylld dekor. Ca 75 x 46 cm.

Renoverad, äldre glas, bronsering och förgyllning, dock troligen ej ursprunglig. Smärre slitage, skador och lagningar, anlupet glas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
6 600
632
706
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
10
10 dec 17:47
6 600 SEK
9
10 dec 17:47
6 500 SEK
9
10 dec 17:47
6 400 SEK
10
10 dec 17:47
6 200 SEK
9
10 dec 17:47
6 000 SEK