Design Möbler
1200200
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, bord, modell h94, artek, 1900-talets slut.

ALVAR AALTO, bord, modell H94, Artek, 1900-talets slut.

Fanerat med ask. Längd 190, djup 100, höjd 73 cm. 1 iläggsskiva á 57 cm.

Smärre slitage. Märken.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
10 000
949
1 054
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
5 dec 13:18
10 000 SEK
5 dec 13:18
9 000 SEK
5 dec 13:02
5 200 SEK
4 dec 23:07
5 000 SEK
4 dec 21:32
4 200 SEK