INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 285 x 194,5 cm, signerad IS.
Gulmelerad botten med polykroma medaljonger. Kortsidorna med bred bård med mönster som ovan.
Något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, skadade fransar, några saknas.