Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Möbler Skåp & Byråar
1201016
Gustaviansk
(1775-1810)
ByrÅ, gustaviansk, tidigt 1800-tal.

BYRÅ, Gustaviansk, tidigt 1800-tal.

Målad byrå med två dörrar och bakomliggande hylla. Två lådor. Beslag av mässing. Bredd 95, djup 52, höjd 93 cm.

Renoverad och kompletterad. Skador, lagningar, slitage. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H167
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
170
189
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 jan 19:20
1 800 SEK
22 jan 19:20
1 500 SEK
22 jan 18:52
1 250 SEK
17 jan 10:51
450 SEK
16 jan 22:41
300 SEK