Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Bägare & Skålar
1201237
TEGLASHÅLLARE, 5 st, silver, delsvis förgyllt och niello-dekor, sovjetiska stämplar.
TeglashÅllare, 5 st, silver, delsvis förgyllt och niello-dekor, sovjetiska stämplar.

Snarlika. Genombruten dekor. Övre kantens diameter invändigt ca 6,5 cm.
Sammanlagd vikt 413,4 g.

Anlupna. Slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
350 EUR