Silver Bägare & Skålar
1201237
TEGLASHÅLLARE, 5 st, silver, delsvis förgyllt och niello-dekor, sovjetiska stämplar.
TeglashÅllare, 5 st, silver, delsvis förgyllt och niello-dekor, sovjetiska stämplar.

Snarlika. Genombruten dekor. Övre kantens diameter invändigt ca 6,5 cm.
Sammanlagd vikt 413,4 g.

Anlupna. Slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V100
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
250
2 634
278
Utropspris
350 EUR
Budhistorik (5 bud)
8 dec 18:12
250 EUR
8 dec 17:57
200 EUR
8 dec 17:56
150 EUR
8 dec 6:29
110 EUR
4 dec 18:08
100 EUR