Koppar för koppning, 7 st samt åderlåtare, 1800-tal.
Åderlåtare av mässing, 6 cm. I originaletui. Fyra koppar av kohorn, 5,5-13,5 cm. Tre koppar av glas 6-8 cm. Handtag av mässing märkt G.L. Jacoby, 11,5 cm.
Slitage. Nagg på horn.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.