Design Möbler
1201386
BORD, funkis, 1930-tal.
Bord, funkis, 1930-tal.
Bord, funkis, 1930-tal.
Bord, funkis, 1930-tal.
Bord, funkis, 1930-tal.
Bord, funkis, 1930-tal.

Bord fanerat med alm och masurbjörk. Hyllplan på ena sidan. Kopplade ben med fötter av mattkromat stål. Längd 104, bredd 60, höjd 61 cm.

Slitage. Fanerskador. Repor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H144
Proveniens

Enligt uppgift utställt på Stockholmsutställningen 1930.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 700
636
706
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
4 dec 17:43
6 700 SEK
4 dec 17:43
6 500 SEK
4 dec 17:43
6 400 SEK
4 dec 17:18
5 900 SEK
4 dec 17:18
5 700 SEK