HANS WIGERT, olja på duk, á tergo signerad och daterad Stavsnäs 1993-2014.

"Flowerpower/Blomsterkraft". 100 x 100 cm.

Obetydligt ytslitage.

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Hans Wigert", katnr 114. Då utställd under titeln "Nattens lejon".

Utropspris
8 000 SEK