Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Modern svensk konst
1201428
Gunnar Löberg
(1893-1950)
Gunnar lÖberg, olja på pannå, signerad och daterad 49 a tergo.

GUNNAR LÖBERG, olja på pannå, signerad och daterad 49 a tergo

"Flicka i ljusgrön klänning i gult landskap". 50 x 61 cm. With a certificate from the artist's family on verso.

Ytsmuts, gulnad fernissa.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
20 000 SEK