Konst Modern svensk konst
1201428
Gunnar Löberg
(1893-1950)
Gunnar lÖberg, olja på pannå, signerad och daterad 49 a tergo.

GUNNAR LÖBERG, olja på pannå, signerad och daterad 49 a tergo

"Flicka i ljusgrön klänning i gult landskap". 50 x 61 cm. With a certificate from the artist's family on verso.

Ytsmuts, gulnad fernissa.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T7
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

12 000
1 139
1 265
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
2 dec 12:25
12 000 SEK
1 dec 6:50
10 000 SEK