Konst Övrigt
1201435
IKON, Ryssland sekelskiftet 1800/1900.
Ikon, ryssland sekelskiftet 1800/1900.

Gudsmoder av Kazan.
Tempera på pannå. Risa, förgylld silver. Okänd mästare (СГ), Moskva. Storlek 22x18 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Bristningar runt spikarna på risan. Delvis lös risa.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V5

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 6 timmar
180
1 896
200
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 190 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
7 dec 22:30
180 EUR
7 dec 21:05
100 EUR
4 dec 8:15
30 EUR