1201623
JULSERVIS, 39 delar, porslin. "God Jul"/ "Old Gustavsberg", Rörstrand, 1900-talets senare del.
Julservis, 39 delar, porslin. "god jul"/ "old gustavsberg", rörstrand, 1900-talets senare del.

Bestående av:
12 mattallrikar, 25,5 cm.
12 assietter, 20 cm.
1 serveringsfat, längd 42 cm.
8 djupa tallrikar, 21 cm.
1 skål, 23 cm.
2 sillskålar, 6,5 cm.
1 kanna, höjd 14 cm (smärre fotringsnagg).
Ett par ljusstakar, höjd 12 cm.

Smärre slitage. En med obetyd. fotringsnagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
11 000
1 044
1 160
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
6 dec 13:22
11 000 SEK
6 dec 10:03
10 500 SEK
3 dec 17:54
10 000 SEK
3 dec 16:13
9 800 SEK
3 dec 16:12
9 600 SEK