NILS JONSSON, matbord, "Bjärni", Troeds, Bjärnum och stolar 5 st Farstrup, Danmark.

Stolar med betsad stomme i bok och teak. Stoppad sits klädd i gult läder. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 77 cm.

Bord fanerad med teak. Två utdragsskivor. Höjd 74 cm. Längd 135-249 cm. Bredd 85 cm. En utdragsskiva längd 57 cm.

Bruksslitage. Smärre repor och fläckar. Stolar renoverade/omklädda.

Utropspris
6 000 SEK
Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

16. Rolex, Datejust, "Tapestry Dial", ca 1987.
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK