PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, "Supercirkel" Fritz Hansen, Danmark. En extra uppsättning bordsben medföljer.
Rund vitlackerad skiva på förkromade spännben. Märkt under skivan.
Fyra extra ben med fästen längd 45 cm medföljer.
Längd 115x115 cm. Höjd 70,5 cm.
Bruksslitage. Smärre repor. Kantnagg med färgbortfall.