STOLAR, fyra stycken, sengustavianska, tidigt 1800-tal.

Stolar med skuren dekor samt dekor av pastellage. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 46, höjd 83 cm vardera.

Senare målning, förstärkningar och smärre lagningar. Saknar möjligen pastellagedekor. Färgbortfall. Kantband något löst.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

443. Andy Warhol, "Marilyn Monroe (Marilyn)".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK