Förgyllda. Vridet skaft med dekor av emalj i blått och vitt. Längd 9,5 cm. Originaletui, 24 x 12 cm. Vikt skedar totalt 95 gram.
Smärre slitage. Etui med slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10