Silver Övrigt
1202004
SKÄRP, silver, sannolikt Tblisi, ryska stämplar kring sekelskiftet 1900.
SkÄrp, silver, sannolikt tblisi, ryska stämplar kring sekelskiftet 1900.

Vävt silver med blomsterdekorerat spänne. Totallängd 75 cm, bredd ca 4 cm. Spännet 5,5x4,5 cm. Vikt 218 g.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

209
2 184
234
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
8 dec 16:27
209 EUR
7 dec 0:26
199 EUR
6 dec 22:49
40 EUR
2 dec 22:24
30 EUR