Hattask av brunt skinn med monogram F krönt av riksgrevlig krona. Hattask och hatt märkta Scott's Hatters samt med kunglig hovleverantör-märke. 39 x 39 x 29 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. En nit saknas på asken. Malskador på hatten.
Frijsenborg Slott, Danmark.